• Přímá komunikace s hotelem
  • Změny v rezervaci zdarma
  • Program stálých klientů
odeslat
Poptávka
Rezervace ubytování
  • Přímá komunikace s hotelem
  • Změny v rezervaci zdarma
  • Program stálých klientů
odeslat
Pro získání 10% slevy   klikni zde

Akupunktura

0

Zařazení procedury:
Lékařský výkon, na základě konzultace.

Charakter procedury:
Akupunktura je léčebná metoda vycházející z tradiční čínské medicíny.

Průběh procedury:
Během akupunktury lékař do tzv. akupunkturních bodů pacienta vpravuje jehly. Podle tradiční nauky leží tyto body na akupunkturních drahách neboli drahách energie, tzv. meridiánech. Těmi podle akupunktury proudí životní energie čchi a jsou spojeny s jednotlivými orgány. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku energie, popř. tuto nerovnováhu odstraňovat - a tím léčit prakticky všechny nemoci. Lékař před každým vpichem akupunkturní jehly do příslušného bodu místo dezinfikuje, zavede jehlu do potřebné hloubky a ponechá zpravidla 20 minut působit. Po vytažení jehel místo po vpichu znova dezinfikuje. Po akupunktuře je dobré alespoň hodinu ležet nebo sedět na pokoji a nevyvíjet žádnou zatěžující fyzickou aktivitu.

Hlavní indikace:
Bolestivé stavy – např. bolesti zad a kloubů, odvykání kouření, ženská sterilita, migréna, bolesti hlavy, tinitus, periferní paréza lícního nervu, cévní mozkové příhody, impotence, fantomové bolesti a řada dalších nemoci včetně psychických a psychosomatických.

Hlavní kontraindikace:
Akutní stavy nejasné etiologie a patogeneze před stanovením diagnózy, zejména akutní bolesti a infekce, náhlé břišní příhody, infarkt myokardu apod., krvácivé stavy, hemofilie (platí jen pro jehlovou akupunkturu), kachexie, vyčerpání organismu, individuální nesnášenlivost, akutní psychóza s psychomotorickým neklidem, opilost.

Trvání procedury:
30 minut

Co si vzít s sebou na proceduru:
Na tuto proceduru nepotřebuje klient žádné speciální oblečení ani vybavení.