• Přímá komunikace s hotelem
  • Změny v rezervaci zdarma
  • Program stálých klientů
odeslat
Poptávka
Rezervace ubytování
  • Přímá komunikace s hotelem
  • Změny v rezervaci zdarma
  • Program stálých klientů
odeslat
Pro získání 10% slevy   klikni zde

Reflexní masáž

0

Zařazení procedury:
Vedlejší procedura, na základě lékařské konzultace.

Charakter procedury:
Reflexní masáž působí především na úrovni nervové. Jednotlivé orgány a tkáně organismu jsou zásobeny nervovými vlákny, která jsou navíc propojena vzájemně. Za účasti vyšších nervových center tak dochází k různým reflexním pochodům. Změny v útrobních orgánech tak mohou vyvolat změny na povrchu těla, ve svalech či jiných vnitřních orgánech a naopak. Tyto změny zprostředkovává především tzv. vegetativní nervový systém.

Průběh procedury:
Při reflexní masáži se fyzioterapeut snaží o odstranění všech reflexně vzniklých změn ve tkáních, které lze ošetřit z povrchu těla a zasáhnout tak do reflexního oblouku, který patologii vyvolává. Vzhledem k rozsáhlosti a složitosti vztahů mezi jednotlivými částmi, orgány a tkáněmi organismu jsou možnosti využití široké.

Hlavní indikace:
Funkční a organické onemocnění vnitřních orgánů, degenerativní onemocnění pohybového aparátu, poúrazové a pooperační stavy, urovnání vegetativních dysbalancí – rovnováha všech orgánů v těle, onemocnění dýchacího ústrojí – astma bronchiale, stavy po operacích močového měchýře, Diabetes mellitus, inkontinence, gynekologické operace a jejich choroby, cervicobrachiální syndrom, cervikální migréna.

Hlavní kontraindikace:
Horečnatá a akutní onemocnění infekční stavy, nádorová onemocnění benigního či maligního původu, těhotenství + menstruace, především pánevní sestava.

Trvání procedury:
15 minut

Co si vzít s sebou na proceduru:
Na tuto proceduru nepotřebuje klient žádné speciální oblečení ani vybavení.