• Přímá komunikace s hotelem
  • Změny v rezervaci zdarma
  • Program stálých klientů
odeslat
Poptávka
Rezervace ubytování
  • Přímá komunikace s hotelem
  • Změny v rezervaci zdarma
  • Program stálých klientů
odeslat
Pro získání 10% slevy   klikni zde

Ušní akupunktura

0

Zařazení procedury:
Lékařský výkon, na základě konzultace.

Charakter procedury:
Francouzská ušní akupunktura nebo také aurikuloterapie či aurikulomedicína, byla založená doktorem Paulem Nogierem z francouzského Lyonu. Vychází z poznatku, že na ušním boltci se nachází akupunkturní mikrosystém, tj. do bodů ušního boltce se promítají všechny orgány a částí lidského těla, které jsou při jejich poruše zvýšeně citlivé a jejích ošetřením můžeme vzdáleně léčit prakticky všechny nemoci lidského těla.

Průběh procedury:
Lékař nejdříve dominantní ušní boltec vyšetří tj. u praváka pravý a u leváka levý speciálním ohmmetrem, který zjistí, kde se nachází patologické body, které mají nižší kožní odpor a tudíž při vyšetření přístrojem se ozve rychlofrekvenční zvuk. Do bodů, které jsou aktivní a hlásí poruchu někde v lidském organizmu, pak lékař akupunkturista vyškolen v této metodě léčení, vpíchne krátké akupunkturní jehly a ponechá je tam 20-30 minut. U klientů, kteří nemůžou absolvovat deset sezení obden, tj. nemůžou absolvovat 3 týdenní pobyt, je možné aplikovat do aktivních bodů jehly trvalé (zůstávají napíchnuté v ušním boltci až 10 dní) nebo se do těchto akupunkturních bodů instaluje tenkou injekční jehlou medikament, zpravidla lokální anestetikum, které zde dráždí akupunkturní bod až 2-3 týdny a je určitou náhradou deseti akupunkturních sezení pomoci akupunkturních jehel.

Hlavní indikace:
Bolestivé stavy, zejména pohybového aparátu tj. bolesti zad a kloubů, migréna, tinitus, odvykání od kouření, obezita, trigeminální bolest, fantomová bolest, alergie apod.

Hlavní kontraindikace:
Akutní infekční nemoci, menstruace, kožní defekty a poranění ušního boltce.

Trvání procedury:
Od 5 do 30 minut, záleží na aplikačním mediu.

Co si vzít s sebou na proceduru:
Na tuto proceduru nepotřebuje klient žádné speciální oblečení ani vybavení.