Speciální nabídka wellness a léčebných pobytů se 2 DĚTMI ZDARMA - nabídka pobytů

VK

Galvanická lázeň - 4 komorová lázeň

Procedury

Zařazení procedury: 

hlavní procedura na základě lékařské prohlídky nebo konzultace

Charakter procedury: 

Jde o metodu, při které se kombinují léčebné účinky stejnosměrného elektrického proudu, teplé vody a hydrostatického tlaku a vztlaku. I přesto, že zní tento popis trochu komplikovaně, jde o naprosto bezpečnou proceduru.

Průběh procedury: 

Čtyřkomorová galvanická lázeň je procedura, při které se do čtyř van s vodou a elektrodami ponoří  končetiny. Elektrický proud proudí do těla rovnoměrně skrze ponořené části a podle toho, jestli jsou elektrody připojené ke kladnému nebo k zápornému pólu, působí na svaly sedativním nebo stimulačním účinkem.

Hlavní indikace: 

Předepisuje se zejména pacientům s neurologickými a chronickými onemocněními pohybového aparátu. Příznivý vliv má na osoby s revmatismem, polyneuropatií či po úrazech a stavech se zhoršením hybnosti končetin po cévních mozkových příhodách. Má sedativní, stimulační a tonizující účinky.

Hlavní kontraindikace: 

Těhotenství, kardiostimulátor, diagnóza tumoru + léčba chemoterapií (dle zvážení lékaře), epilepsie, hematologická onemocnění, hypotenze, kardiopulmonální dekompenzace, totální endoprotézy kloubů.

Trvání procedury:

15 minut

Co si vzít s sebou na proceduru: 

Je vhodné přijít v županu.