Využijte speciální slevu 15% na všechny léčebné pobyty od 6 nocí v termínu 1.4. - 2.5.2024

uhlicita vana

Minerální koupel s CO2

Procedury

Zařazení procedury:

hlavní procedura, proceduru je možné absolvovat po konzultaci s lékařem

Charakter procedury:

Minerální uhličitá koupel se provádí ve speciální nerezové vaně, která se naplní přírodní minerální vodou s vysokým obsahem CO2 o teplotě 30-34°C. Obsažený  CO2 se vstřebá kůží a tím dojde ke zlepšení prokrvení tkání a k urychlení hojivých a regeneračních pochodů. Mizí svalová únava, upravují se hodnoty krevního tlaku.  Léčebný účinek je antihypertenzní, kardiotonický, protizánětlivý, stimulující metabolismus .

Průběh procedury:

Klient se posadí do vany s minerální vodou, hlavu musí držet nad úrovní vany ,aby se zabránilo vdechnutí oxidu uhličitého, který se drží při hladině vody. Klient může pociťovat zprvu chlad, ten je však během 1 -2 minut vystřídán pocitem tepla.Tělo se pokrývá množstvím bublinek plynu,je nutné zůstat v klidu ,aby se mohly usazovat na kůži.

Klient odpočívá v klidu ve vaně s minerální vodou asi 20 minut, poté jej lázeňský pracovník zabalí do suchého zábalu  na 10 minut na lůžku vedle vany.

Hlavní indikace:

arteriální hypertenze, Ischemická choroba srdeční, Diabetes mellitus s poruchami prokrvení, žilní nedostatečností, ledvinová onemocnění

Hlavní kontraindikace:

těžká anemie a polyglobulie, těžká srdeční nedostatečnost, těžká koronární skleróza, nebezpečné stavy krvácení , dekompenzovaná hypertenze, epilepsie, zánětlivá kožní onemocnění

Trvání procedury:

20 minut + 10 minut zábal

Co si vzít s sebou na proceduru:

Je vhodné přijít v županu