Speciální nabídka wellness a léčebných pobytů se 2 DĚTMI ZDARMA - nabídka pobytů

_D0A8325

Vířivá koupel končetin

Procedury

Zařazení procedury:

procedura na základě lékařské prohlídky nebo konzultace

Charakter procedury: 

Tato léčebná metoda je založena na podobném principu jako hydromasáž. Spolu s níž se řadí mezi vodní masážní procedury, přesto má však svá specifika a odlišnosti. Jedná se o jemnou masáž vířící vodou s aplikací na horní nebo dolní končetiny o izotermické teplotě (teplota shodná s teplotou kůže 34-35 °C) nebo mírně vyšší. Zlepšuje prokrvení končetin, aktivuje kožní receptory, podporuje uvolnění svalové a kloubní ztuhlosti a zvyšuje místní metabolismus.

Průběh procedury: 

Spojení tohoto silného mechanického účinku vířící vody s relativně vysokou teplotou vody působí nejen relaxačně, ale má také výrazně uvolňující efekt. Díky proudění vody a její teplotě dochází při vířivé koupeli k prokrvení tkání, což má následně vliv na uvolnění svalů a jejich regeneraci.

Hlavní indikace: 

Bolest pohybového aparátu, poúrazové stavy, stavy po operacích pohybového aparátu, otoky a lymfatické městnání, svalové atrofie a periferní ochrnutí, artróza kloubů, Diabetes mellitus, duševní napětí a stres, poruchy spánku.

Hlavní kontraindikace: 

Absolvování vířivé koupele však není vhodné při hořečnatých stavech, rozsáhlých kožních defektech, mokvajících ranách, kolapsových stavech či varixech. Není vhodná po zánětech žil dolních končetin.

Trvání procedury: 

10 minut

Co si vzít s sebou na proceduru: 

Je vhodné přijít v županu.